Slovo

od Abdrushina pro ducha

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


odpovedi:odpoved18

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

odpovedi:odpoved18 [27.10.2014 09:44] (aktuální)
Marek Ištvánek vytvořeno
Řádek 1: Řádek 1:
 +{{indexmenu_n>​18}}
 +====== 18. Dítka Boží. ======
  
 +===== Otázka: =====
 +
 +**A**bdrushin říká, že není každý člověk dítětem Božím, ačkoliv stojí přece psáno, že každý člověk dědictvím je v sobě dítětem Božím a proto má nárok na království Boží. Chce to Abdrushin popřít?
 +
 +===== Odpověď: =====
 +
 +**K**aždý nezměněný zápis skutečného poselství Božího bude se vždy krýti s mými vývody. Tak také zde. Není v tom žádného rozporu. Jen váš názor je trochu jednostranný. Výrok přece potvrzuje pravdivost mých vysvětlení velmi zřetelně.
 +
 +Míti dědictví, neznamená nic jiného, než nést v sobě schopnosti v důsledku duchovního původu. Jakmile však člověk chce uplatnit nároky z tohoto dědictví, chce tedy vejít do duchovní říše, pak je i zde, jako všude na zemi, zapotřebí důkazu; poněvadž každé uplatňování práv a nároků podmiňuje současně provedení důkazu.
 +
 +Důkaz může být podán pouze tím, že tyto přinesené schopnosti byly rozvinuty; jiný důkaz se pro to nepřipouští. Jenom v uplatnění těchto schopností k tomu daných, jest důkaz podán. Uskuteční-li se to, pak se lidský duch také stal dítětem Božím, které jest schopno vejít do jeho říše. Jedno vyplývá zcela samočinně z druhého,​ neboť hotový vývoj jest také současně silou, která zcela automaticky otvírá bránu k této říši radosti. Jestliže však člověk nevyvinul schopnosti v tomto směru mu dané, tedy své dědictví, nemůže pak také uplatňovati svůj nárok a nemůže vejít do říše Boží, a proto se nemůže také stát dítětem Božím, poněvadž zahrabal hřivnu a neuložil ji tak, aby nesla užitek.
 +
 +Ve slovech není tedy žádného rozporu, nýbrž jen důkaz správnosti mých slov.
odpovedi/odpoved18.txt · Poslední úprava: 27.10.2014 09:44 autor: Marek Ištvánek