Slovo

od Abdrushina pro ducha

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


odpovedi:odpoved25

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

odpovedi:odpoved25 [27.10.2014 09:54] (aktuální)
Marek Ištvánek vytvořeno
Řádek 1: Řádek 1:
 +{{indexmenu_n>​25}}
 +====== 25. Vlastní stvoření a hmotný svět. ======
  
 +===== Otázka: =====
 +
 +**P**o studiu Poselství Grálu jsem přišel ve svých úvahách na to, že za vlastní stvoření nutno považovat hmotný svět. Možno něco proti tomu namítnout?
 +
 +===== Odpověď: =====
 +
 +**V**šechno. Neboť takový názor je falešný a není vzat z Poselství Grálu. V dalších přednáškách proniknu stejně pomalu vždy hlouběji do dosavadních tajemství stvoření a budu je muset při tom vždy více členit a rozdělovat,​ při čemž přirozeně přijde vždy víc a více odstupňování,​ která přirozeně nemohou být dána při prvním velkém přehledu.
 +
 +Již předem chci na tuto otázku odpovědět alespoň to, že vlastní stvoření jest //jen duchovní říše,// tedy ráj. Všechno ostatní jsou //​důsledky,//​ stále slabší napodobeniny. Tak jest na příklad přímým dílem Božské vůle, tedy Ducha Svatého, //jen// praduchovní říše, která však v sobě nese všechno, aby samočinně se silou, spočívající v praduchovnu,​ dále působila prostřednictvím praduchovních,​ tedy //přímo// stvořených,​ kteří jsou tím prostředníky pro vznik dalšího stvoření. Všechno, mimo praduchovní říši, není tedy //přímo// vytvořeno Božskou vůlí, nýbrž jen nepřímo, to jest silou, vloženou do praduchovního,​ pomocí zprostředkování Prastvořených.
 +
 +Lidé, kteří mi často říkali: „Já chci přece být dobrý. Jestli nejsem, není to má chyba. Proč mne Bůh nestvořil tak, abych mohl být jen dobrým?“ budou v  tom pak vidět, jak nesprávná je tato myšlenka.
odpovedi/odpoved25.txt · Poslední úprava: 27.10.2014 09:54 autor: Marek Ištvánek