Slovo

od Abdrushina pro ducha

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


odpovedi:odpoved47

47. Poměr Poselství Grálu k jiným naukám.

Otázka:

Nechce Abdrushin dát také vysvětlení o tom, jakým způsobem by se daly srovnat pojmy jiných nauk, např. učení indického, okultistů, spiritistů atd. s jeho pojmy jako je jemnohmotnost a jiné? Jistě by mnohému člověku pomohlo vytvořit si správný pojem.

Odpověď:

To se nestane. Poselství Grálu stojí živoucí pro sebe. Kdo je chce pochopit, ten musí nejdříve všechno dosavadní nechat za sebou bez výjimky. Jen tak se je naučí chápat správně. A pak může sám přehlédnout všechno tak jasně, že Poselství Grálu může prosvítit také dosavadní, přičemž uvidí, co jest z toho pravdivé a co bylo z toho vymyšleno lidským rozumem.

Musí se tedy nejdříve v sobě znovuzrodit, aby tak nezatížen starými pojmy mohl přijmout nové poselství. Jen tato cesta jest volná. Ze všeho starého při tom odpadne vše to, co bylo nepravé a zůstane jenom všechno pravé. Každý pokus o srovnání musí ztroskotat na živoucnosti slova tohoto Poselství Grálu, které jest silnější než vše dosavadní, lidským smyslem zkalené. Poselství Grálu jest však dokonale jednotné s tím slovem, které přinesl Ježíš z Nazaretu, Syn Boží.

odpovedi/odpoved47.txt · Poslední úprava: 27.10.2014 12:29 autor: Marek Ištvánek