Slovo

od Abdrushina pro ducha

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


odpovedi:odpoved47

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

odpovedi:odpoved47 [27.10.2014 12:29] (aktuální)
Marek Ištvánek vytvořeno
Řádek 1: Řádek 1:
 +{{indexmenu_n>​47}}
 +====== 47. Poměr Poselství Grálu k jiným naukám. ======
  
 +===== Otázka: =====
 +
 +**N**echce Abdrushin dát také vysvětlení o tom, jakým způsobem by se daly srovnat pojmy jiných nauk, např. učení indického, okultistů, spiritistů atd. s jeho pojmy jako je jemnohmotnost a jiné? Jistě by mnohému člověku pomohlo vytvořit si správný pojem.
 +
 +===== Odpověď: =====
 +
 +//**T**o se nestane//. Poselství Grálu stojí //​živoucí//​ pro sebe. Kdo je chce pochopit, ten musí nejdříve //​všechno//​ dosavadní nechat za sebou bez výjimky. Jen tak se je naučí chápat správně. A //pak// může sám přehlédnout všechno tak jasně, že Poselství Grálu může prosvítit také dosavadní, přičemž uvidí, co jest z toho pravdivé a co bylo z toho vymyšleno lidským rozumem.
 +
 +Musí se tedy nejdříve v sobě znovuzrodit,​ aby tak nezatížen starými pojmy mohl přijmout nové poselství. Jen tato cesta jest volná. Ze všeho starého při tom odpadne vše to, co bylo nepravé a zůstane jenom všechno pravé. Každý pokus o srovnání musí ztroskotat na živoucnosti slova tohoto Poselství Grálu, které jest silnější než vše dosavadní, lidským smyslem zkalené. Poselství Grálu jest však dokonale jednotné s //tím// slovem, které přinesl Ježíš z Nazaretu,​ Syn Boží.
odpovedi/odpoved47.txt · Poslední úprava: 27.10.2014 12:29 autor: Marek Ištvánek