Slovo

od Abdrushina pro ducha

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


odpovedi:odpoved66

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

odpovedi:odpoved66 [27.10.2014 12:53] (aktuální)
Marek Ištvánek vytvořeno
Řádek 1: Řádek 1:
 +{{indexmenu_n>​66}}
 +====== 66. Pocity méněcennosti. ======
  
 +===== Otázka: =====
 +
 +**M**ám snad poněkud zvláštní otázku, doufám však, že se mi dostane odpovědi, protože mnoho lidí o tom mluví. Jak jsem mohl pozorovat, velmi se tím trápí a jsou tím stísněni. Co jsou to vlastně pocity méněcennosti?​
 +
 +===== Odpověď: =====
 +
 +**J**elikož se tato otázka dotýká všeobecného zájmu, budiž na tomto místě zodpovězena. Komplexy méněcennosti,​ jak se jim tak krásně říká, se vyskytují tam, kde se duch nemůže svobodně rozvíjet. Je to dokonce v mnoha případech důkazem toho, že takový člověk je duchovně silnější,​ než jak se může projevovat. Proto trpí pod tlakem neznámé mu překážky. Čtěte mé pojednání:​ „Tajemství krve.“ Z něho můžete poznat mnohé, co se týká právě této otázky.
 +
 +Je však ještě jiná příčina komplexů méněcennosti,​ kdy lze jen stěží pomoci: je to lenost ducha! Člověk by se již sám mohl vzchopit, aby shodil ze sebe tlak, jen kdyby chtěl. Je však k tomu příliš pohodlný a chtěl by, aby to učinili jiní. Mimo to se časem cítí ve svém výstavním postoji docela dobře a něco by mu chybělo, kdyby tlak od něho ustoupil. Chce být litován, žádá na mnoha místech o radu a pomoc, avšak byl by málo vděčen tomu, kdo by jej mohl skutečně osvobodit od navyklého tlaku.
 +
 +Případům prvního druhu lze zásadně pomoci, případům posléze líčeným však nikoliv, protože člověk sám ve skutečnosti nechce.
odpovedi/odpoved66.txt · Poslední úprava: 27.10.2014 12:53 autor: Marek Ištvánek