Slovo

od Abdrushina pro ducha

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Postranní lišta

poselstvi:start

Ve Světle Pravdy - Poselství Grálu

Nové Poselství Grálu od Abdrushina

Otevření knihy

Pořad přednášek.


Podle vydání Nakladatelství Hlas, Zlín, 1932, 1940, 1996

Přeložil Josef Kovář a přátelé1) z původních německých textů, které mu Abdrushin zasílal a které vydal v nakladatelství Der Ruf v roce 1931

Poslední kontrola: 10.2015


Jsme rádi, že otevíráte tyto stránky, neboť především kvůli nim byl tento projekt vytvořen.


Po staletí a tisíciletí si lidstvo klade otázky týkající se smyslu života, existence Boha či mimozemských civilizací a jen zřídka nachází uspokojivé odpovědi. Hledá je všude, jen ne tam, kde by mělo začít – ve svém nitru – každý jedinec sám u sebe. Dokud každý nezačne právě tam, nenajde tu správnou odpověď nikdy. Nebude se mu dařit v duchovní oblasti vůbec nic, byť by létal k těm nejvzdálenějším hvězdám vesmíru, který se nám zdá být nekonečný a přece je pouze nepatrným smítkem v obrovském a nezměrném Stvoření.

Že vše souvisí se vším, to už možná pochopila většina lidí na této Zemi, ale přesto jim stále chybí nějaký záchytný bod, od kterého se to všechno odvíjí. Je spousta otázek a málo odpovědí. Jak uchopit to, čemu stále nerozumíme, jak si vysvětlit zdánlivě nevysvětlitelné. Jak to světové soukolí funguje, jak vlastně ony pomyslné „Boží mlýny“ melou, odkud přicházíme a proč a co je vlastně „potom“ …

Odpovědi na všechny tyto otázky, ale i na spoustu dalších, dokonce i těch, které ještě nebyly nikdy vysloveny, nám byly s láskou dány v letech 1923-1937. Objemné texty v několika svazcích nám poskytují víc, než jsme schopni vůbec pochopit nebo vytušit. Stejně tak z pozemského hlediska nikdy nepochopíme osobnost autora tohoto díla.


Ve Světle Pravdy – Poselství Grálu


Tak se jmenuje toto dílo, o jehož obsahu se přou kněží a biskupové již od jeho vzniku. Nad nímž „rozumáři“ kroutí hlavami, o němž jeho stoupenci i odpůrci tajemně diskutují a vytrhávají z něj jednotlivosti. Ano, v tomto díle naleznete vše!

Je však třeba začít od začátku. Autor tohoto díla si přál, aby byly přednášky čteny postupně, aby navazovalo jedno na druhé. Postupovat krok za krokem. Jen tak je totiž možné správně vycítit souvislosti.

Pojďte tedy dál, Vy, kteří opravdu chcete vědět a otevřete svá srdce, abyste procítili Pravdu. Pro ty, kteří nedokáží své nitro otevřít, zůstane toto dílo knihou o sedmi pečetích!

Vít Ištvánek, 2000

1)
Poznámky s přeškrtnutým textem představují původní překlad, který jsme opravili.
poselstvi/start.txt · Poslední úprava: 24.10.2015 11:53 autor: Marek Ištvánek