Slovo

od Abdrushina pro ducha

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Postranní lišta

odpovedi:odpoved21

21. Lotr na kříži.

Otázka:

Není to akt libovůle, když Kristus na kříži pravil k jednomu lotru: „Ještě dnes budeš se mnou v ráji!“ Lotr byl přece zločinec a musel odpykat svou karmu dříve, než mohl dojít do Ráje.

Odpověď:

V tomto případě není akt libovůle, ani rozpor. Vámi zmíněný lotr na kříži řekl svými slovy zcela zřetelně, že se cítí vinen a že zaslouží trest, zatím co Kristus musí trpěti nevinně. Došlo v něm tedy k úplnému poznání jeho viny a zaslouženého trestu. Toto poznání, spojené s důvěřivou prosbou, aby Kristus na něho myslel, až bude ve své světlé říši, učinilo současné protrpění nejtěžšího pozemského trestu ve zvratném působení okamžitým odpykáním veškeré viny. Celá karma, která mu ještě hrozila, mohla se tím ihned vyčerpati. Samozřejmě musel pak takto od viny osvobozený a již neobtížený vejít ihned po své pozemské smrti do duchovního Ráje. Právě zákonitý účinek musel přivodit okamžité povznesení k duchovnímu, po odloučení se pozemského těla. Přípověď Kristova byla tedy úplně v rámci plnění Božských zákonů, tedy Božské vůle.

Jinak tomu bylo s druhým lotrem, který se Kristu v jeho utrpení posmíval a zahrnoval ho hanlivými slovy. Zde započal ve splnění zákonů ihned běh nové karmy, která se musela ukázat v nejtěžších zpětných účincích ve světě jemnohmotném, tak jako se později ukázala viditelně v dalších pozemských životech a ještě se ukáže, až i on přijde k poznání své viny a k poctivé prosbě o odpuštění.

odpovedi/odpoved21.txt · Poslední úprava: 27.10.2014 09:49 autor: Marek Ištvánek