Slovo

od Abdrushina pro ducha

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Postranní lišta

odpovedi:odpoved23

23. Budou zodpovězeny všechny otázky?

Otázka:

Budou zodpovězeny všechny otázky, které jsou zaslány?

Odpověď:

Ne. Z kladených otázek mnoha čtenářů lze často poznat, že jsou daleko vzdáleni pochopení hluboké vážnosti Poselství Grálu. Neboť v nejčastějších případech se ptají na věci, jichž znalost nepřispěje ani tím nejmenším k duchovnímu vzestupu osobního „já“ člověka, nýbrž může sloužit pouze k ukojení rozumové snahy po vědění.

K takovým dosavadním zvykům nemají však lidští duchové, kteří se chtějí skutečně zachránit, již žádného času nazbyt! Poselství Grálu dává proto jen to, co potřebuje lidský duch, aby mu byl ulehčen a vůbec umožněn nutný pro něho vzestup.

Kdo alespoň z části vycítí naléhavost toho, ten místo všech otázek se bude snažit použitím veškerých svých sil, aby to, co je v  Poselství dáno, prozkoumal a přijal. To však, čemu nemůže ještě rozumět, nebude odmítat nebo přes to přecházet, ale bude hledět sám do sebe, zda tam není v některém záhybu příčina k nemožnosti porozumění. –

Každá otázka je požadavek! Týká-li se nutnosti k duchovnímu vzestupu, pak jest oprávněna. Chce-li však ulehčení rozumového uspokojení, pak je to vůči vážnosti Poselství osobivost, poněvadž se takové věci týkají mnohem nepatrnějšího a nižšího, než je účel a obsah Poselství.

Kdo se jím však zabývá s dostatečnou vážností a nechá všechny předsudky stranou, ten musí v podávaném nalézt též zodpovězení každé rozumové otázky. Jestliže to nemůže, pak buď jeho rozum na to nestačí a nebo dost hluboko nezkoumá.

Poselství musí být bráno přirozeně od první až do poslední přednášky jako celek. Jinak je nelze pochopit a k tomu patří vytrvalá snaha a duchovní píle! Až dosud je dáno jenom to nejnutnější, poněvadž doba nezadržitelně tlačí na to, aby lidé věděli to nejnutnější. Neposkytuje místa pro zdržování, jež nejsou nutná. Z toho důvodu musí mnohé otázky zůstat nepovšimnuty. Budou zodpovězeny a podrobně vysvětleny po první velké očistě.

Přednášky Poselství nežebrají o přízeň lidí a neprosí se, aby byly kupovány pro zisk, jak je to u knih vždy samozřejmé, nýbrž jsou dány. To znamená, že stojí mezi vším ostatním klidně zcela pro sebe, bez účasti na okolí, avšak živé a že se nedají odsunout masami, kterým nemohou nic říci, poněvadž tyto ještě nechtějí. Také nemohou být zničeny nenávistí těch, jimž se zdají nepohodlné.

Všechno a každý bude muset jednou počítat s tím, co v nich bylo řečeno. Nemůže jít klidně kolem, aniž by své „já“ zkoumavě na tom nezměřil. Nejsou tu dány k diskusi a neptají se po mínění, nýbrž jsou dány, zůstanou trvale pevnější než skála, tvrdší než ocel, nezměnitelně a neúprosně.

odpovedi/odpoved23.txt · Poslední úprava: 27.10.2014 09:51 autor: Marek Ištvánek