Slovo

od Abdrushina pro ducha

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Postranní lišta

odpovedi:odpoved25

25. Vlastní stvoření a hmotný svět.

Otázka:

Po studiu Poselství Grálu jsem přišel ve svých úvahách na to, že za vlastní stvoření nutno považovat hmotný svět. Možno něco proti tomu namítnout?

Odpověď:

Všechno. Neboť takový názor je falešný a není vzat z Poselství Grálu. V dalších přednáškách proniknu stejně pomalu vždy hlouběji do dosavadních tajemství stvoření a budu je muset při tom vždy více členit a rozdělovat, při čemž přirozeně přijde vždy víc a více odstupňování, která přirozeně nemohou být dána při prvním velkém přehledu.

Již předem chci na tuto otázku odpovědět alespoň to, že vlastní stvoření jest jen duchovní říše, tedy ráj. Všechno ostatní jsou důsledky, stále slabší napodobeniny. Tak jest na příklad přímým dílem Božské vůle, tedy Ducha Svatého, jen praduchovní říše, která však v sobě nese všechno, aby samočinně se silou, spočívající v praduchovnu, dále působila prostřednictvím praduchovních, tedy přímo stvořených, kteří jsou tím prostředníky pro vznik dalšího stvoření. Všechno, mimo praduchovní říši, není tedy přímo vytvořeno Božskou vůlí, nýbrž jen nepřímo, to jest silou, vloženou do praduchovního, pomocí zprostředkování Prastvořených.

Lidé, kteří mi často říkali: „Já chci přece být dobrý. Jestli nejsem, není to má chyba. Proč mne Bůh nestvořil tak, abych mohl být jen dobrým?“ budou v  tom pak vidět, jak nesprávná je tato myšlenka.

odpovedi/odpoved25.txt · Poslední úprava: 27.10.2014 09:54 autor: Marek Ištvánek