Slovo

od Abdrushina pro ducha

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Postranní lišta

odpovedi:odpoved35

35. Přitažlivost stejnorodého.

Otázka:

Abdrushin mluví o světovém zákoně přitažlivosti stejnorodého. Jak je možné, že se extrémy stýkají, při čemž stejnorodé póly se odpuzují. Můžeme to pozorovat všude, i u lidí. Dobré ženy nemívají zvláštní muže, při čemž dobří mužové často mají nápadně špatné ženy atd. Takových případů lze nalézti mnoho.

Odpověď:

Mluvím-li o světovém zákoně přitažlivosti stejnorodého, nejedná se při tom o malé částečky druhů, o kterých se v otázce zmiňujete. Chcete-li mluvit o stejnorodosti ve světovém zákoně, musíte si být nejdříve vědom toho, co vůbec druh jest!

Na příklad pozitivní elektřina, právě tak jako špatná žena nebo špatný muž, dávno ještě nejsou nějakým druhem pro sebe, tak jak přichází k uplatnění ve světovém zákoně. Pozitivní a negativní části usilují k sobě, poněvadž teprve ještě s mnoha jinými částmi mohou tvořit druh, který pak vyvíjí přitažlivou sílu na tentýž ucelený druh. Nadto jest snaha po spojení rozličných dílčích druhů přímo projevem tohoto zákona přitažlivosti stejnorodého, který vynucuje, že částečky, patřící k dokonalému druhu, se musí nalézt a spojit. Na tyto věci přijdeme později stejně, čím více se budeme blížit pozemsky viditelným pochodům.

odpovedi/odpoved35.txt · Poslední úprava: 27.10.2014 10:55 autor: Marek Ištvánek