Slovo

od Abdrushina pro ducha

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Postranní lišta

odpovedi:odpoved89

89. Bádání o rakovině.

Otázka:

Četl jsem sešit: „Světový učitel jako vůdce vědy“ od Dr. Kurta Iliga z Berlína, který píše jako exaktní přírodovědec. K vědě patří přece také medicína. Nenašel jsem však z tohoto oboru v Poselství Grálu dosud nic. Vůdce vědy měl by však bezpodmínečně podporovat snahy také na tomto poli tak důležitém pro blaho lidí svými pokyny a směrnicemi. Jako ku příkladu právě bádání o rakovině. Proč se tak neděje?

Odpověď:

Poněvadž ještě tu není doba k tomu, neboť vůdcové lidstva a lidé sami jsou nyní daleko více zaměstnáni vším jiným než zdravou výstavbou. Na vyvedení z takového chorobného zmatku ve všech oborech při stávající bezmezné vědecké domýšlivosti nevědomců není vůbec pomyšlení. A tato domýšlivost se musí bezpodmínečně nejdříve rozpadnout v trosky sama sebou, aby konečně byla přiznána nevědomost. Teprve, až se věda úplně zhroutí, bude následovat vzestup. Tyto věci jsou příliš cenné, než aby mohly být vrhány do nynějšího čarodějnického kotle vzájemného sebepodkuřování, kde by pravděpodobně byly ze samé ješitnosti ignorovány.

Přišla již hodina, kdy se již nebude smět běhat za lidmi za účelem pomoci, jak to dosud bylo mylně považováno za křesťanské nebo lidské. Takovou lásku lidé nesnášejí. Příliš je zhýčkala a přivodila jen nezdravé sebepřeceňování. Nyní budou donuceni k tomu, aby se konečně hořkým prožitím naučili rozeznávat pozlátko od pravého zlata, aby všichni nebyli úplně ztraceni.

Přesto, že hořejší otázka skrývá ironii, má tu být výjimečně dán poukaz, na nějž bude později opět navázáno v hlubším pojednání: Každý rakovinný nádor jest podmíněn neschopností a nedostatečnou činností jater!

Nechť se pohled obrátí tímto směrem. Zdravá játra s opravdu normální činností nepřipustí žádných druhů rakoviny. Proto by mělo být již u mládeže dbáno na přiměřený rozumný způsob života. Také u těch, kteří již onemocněli, jest nutno klásti na to hlavní váhu. S uzdravením jater bude síla nemoci zlomena, lhostejno, na kterém místě se nachází.

odpovedi/odpoved89.txt · Poslední úprava: 29.10.2014 12:11 autor: Marek Ištvánek