Slovo

od Abdrushina pro ducha

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


sbornik2:prednaska16

16. Vysvěcení haly.

(První pobožnost v nové hale, 8. září 1929)

Tak mnohý z vás asi očekával, že dnes tuto halu posvětím! Avšak není tomu tak! Je na vás, abyste tento prostor posvětili. Vy, kteří jste zde pohromadě, máte dát společně čistotou svých myšlenek posvěcení, které tuto dřevěnou stavbu povýší.

Vaším přispěním mohou se tyto stěny stát duchovními zdmi, které vystupujíce vysoko vzhůru vytvoří klenbu dómu, v němž Bůh nalezne zalíbení. Dómu, který zářivě vysílá duchovní sílu ven do temnot, ku pomoci těm, kteří tam zápasí!

Co je platné, je-li podle dosavadního zvyku posvěcena místnost nebo dům, v němž později působí a shromažďují se lidé, jejichž myšlení a cítění je čistě mechanické, daleko vzdálené jakékoli pravé zbožnosti či jednání! Požehnání Boží by na něm nikdy nespočinulo, i přes posvěcení. S ním se přece nedá obchodovat, neboť požehnání Boží si musíte zasloužit!

Jenom v práci na vás a kolem vás může k vám proudit Boží požehnání. Nebudete-li v ní liknaví, uvidí zde tato hala v budoucnosti mnohé nemocné duše osvobozeně jásat. A tento jásot v radostném díku pronikne vzhůru a ve zpětném působení pak dopadne bohatě na vás a vaše činy. Toho buďte pamětlivi a v tichosti si slibe, že tento prostor nikdy neznesvětíte! Buďte bdělí v duchu a silní. Potom bude také Boží síla a požehnání viditelně stále s vámi! To přeji vám všem!

sbornik2/prednaska16.txt · Poslední úprava: 24.10.2014 22:12 autor: Marek Ištvánek